Carpentalis Moravian Ranch

Jsme malá rodinná zemědělská farma, zaměřená na chov dobytka, chov koní a psů, život v přírodě nás baví a zemědělství je pro nás životní styl......

Nacházíme se v podhorské vesničce Karpentná, přímo pod kopcem Kozinec v malebném prostředí slezských Beskyd. Farma se již od roku 1991 zabývá ekologickým způsobem hospodaření (jsme členy svazu PRO-BIO).

Další činností je chov koní spojený s agroturistikou. Zabýváme se zejména americkými plemeny AMERICAN QUARTER HORSE a AMERICAN PAINT HORSE, jejich chovem, výcvikem a tréninkem zaměřeným na westernový styl ježdění. V rámci agroturistiky poskytujeme veškerý servis pro zájemce o jízdu na koni - VYJÍŽDKY NA KONÍCH DO PŘÍRODY, JEZDECKOU ŠKOLU pro začátečníky i pokročilé jezdce ve westernovém a anglickém stylu a další aktivity. Poslední činností je chov psů. Na naší farmě najdete čistokrevné psy plemen BORDER KOLIE, JACK RUSSEL TERIER a LOUISIANA CATAHOULA LEOPARD DOG (LOUISIANSKÝ LEOPARDÍ PES). Všichni naši psi jsou využíváni na farmě jako pomocníci při práci se zvířaty, dále jako hlídači a hlavně neocenitelní kamarádi. Celý chov je pod hlavičkou mezinárodně uznané chovatelské stanice CARPENTALIS MORAVIAN.

Ekologické zemědělství

Ekologické zemědělství je hospodaření, které je spjato s přírodou a umožňuje tak produkovat vysoce kvalitní a hodnotné potraviny.

Pro - Bio

Biopotravina je produkt ekologického zemědělství za podmínek určených zákonem, který má přísné limity, což zaručuje vysokou kvalitu potravin.