Chov koní

Jelikož ke každému ranči patří koně, a my jsme víc ranč než farma, tak jako správní kovbojové jsme si museli pořídit pár koní, abychom měli na čem objíždět stáda dobytka.

Největší roli při výběru správného plemene měl právě westernový styl jízdy a předpoklad práce s dobytkem, takže jsme hned od začátku věděli, že se budeme dívat po amerických plemenech. Vybrali jsme si koně plemen AMERICAN QUARTER HORSE a AMERICAN PAINT HORSE a okamžitě jsme si je zamilovali díky jejich skvělé povaze a ochotě k jakékoliv práci.

S chovem koní jsme začali počátkem roku 2008 nákupem první klisny DARA POWER DUNNIT, následně jsme pořídili druhého koně jménem NIKOLAS NALOON , a k dnešnímu dni je u nás v průměru 20 koní, z nichž je polovina našich a druhá polovina našich klientů, kteří u nás mají koně ustájené nebo v tréninku.

Hlavní náplní naší práce s konmi je výcvik koní ve westernovém stylu, výcvik jezdců na našich koních a následná účast na soutěžích. Dalším cílem je kvalitní odchov mladých koní z vlastní produkce, k čemuž máme vlastní stádo klisen a plemenného hřebce.

Ekologické zemědělství

Ekologické zemědělství je hospodaření, které je spjato s přírodou a umožňuje tak produkovat vysoce kvalitní a hodnotné potraviny.

Pro - Bio

Biopotravina je produkt ekologického zemědělství za podmínek určených zákonem, který má přísné limity, což zaručuje vysokou kvalitu potravin.